A lakáshitel felvétel már-már elengedhetetlen azok számára, akik valamilyen lakáscélt szeretnének megvalósítani. Legyen szó építkezésről, lakásvásárlásról vagy akár csak lakásfelújításról, a lakáshitel hatékony megoldást jelenthet, ha finanszírozásra van szükség. A lakáshitel felvétel azonban meglehetősen összetett folyamat, amely számos meglepetést tartogathat a hitelfelvételi ügyekben kevésbé jártasak számára. Cikkünkben hasznos tippekkel és tanácsokkal kívánjuk számodra elősegíteni azt, hogy a lakáshitel felvétel egy gördülékeny és pénzügyileg tudatos folyamat legyen.
1. Tekintsd át a támogatott lakáshiteleket!
Mielőtt nagyon mélyen elmerülnél a banki hitelajánlatokban, érdemes áttekinted a támogatott konstrukciók nyújtotta lehetőségeket is, ezek ugyanis jóval kedvezőbb kamatozás mellett igényelhetők. Ugyanakkor a szigorúbb feltételrendszer miatt nem mindenki igényelheti ezeket. Nézd meg, hogy jogosult vagy-e a CSOK lakáshitelre, a Lakásfelújítási hitelre vagy a Zöld lakáshitelre, és élvezd az állami támogatás biztosította rendkívüli előnyöket!
Neked ajánljuk:
Megérkezett a Zöld lakáshitel, minden idők legolcsóbb lakáshitele! Ne maradj le Te sem!
Mit kell tudni az utóbbi évek top lakáshiteléről, a CSOK lakáshitelről?
Mit kell tudni az év legnépszerűbb lakáshiteléről, a Lakásfelújítási Hitelről?
2. Válaszd ki, hogy melyik lakáshiteltípus a legmegfelelőbb a terveidhez!
Lakáshitelt alapvetően két felhasználási célra igényelhetünk: lakáscélra vagy szabad felhasználásra. Ám a lakáscélhoz kötött hiteleknek is számos fajtája létezik, melyek más-más feltételek mellett igényelhetők. Ilyen a vásárlás, építés, korszerűsítés, bővítés és hitelkiváltás céljából nyújtott hitelek. Ám a lakáshitelek nem csak lakáscélhoz lehetnek kötöttek, akár szabadon is felhasználhatod a megítélt hitelösszeget. A szabad felhasználású lakáshitelek ráadásul sokszor jobb megoldásnak bizonyulnak a személyi kölcsönöknél is.
Tudj meg többet itt:
A lakáshitelek fajtáiról, avagy melyiket érdemes választanom?
3. Válassz kamatperiódust okosan!
A lakáshitelek egyik legfontosabb jellemzője a kamatperiódus. Sokan nem is gondolnánk, hogy mekkora jelentőséggel bír az a döntés, mikor a hosszú évekre felvett hitelünk kamatperiódusát határozzuk meg. Ez a döntés ugyanis nem csak a hiteltörlesztő nagyságát befolyásolja, hanem alapvetően befolyásolja a hitelképességünket és a hitel kockázatosságát is. Minél alacsonyabb a hitel kamatperiódusa, annál jobban ki vagyunk téve az emelkedő kamatok okozta megnövekedett törlesztőrészlet kockázatnak. A magyarok kedvenc hitele, a 10 éves kamatperiódusú lakáshitel azonban mind kockázati, mind hitelképességi szempontból optimális választás lehet!
Tudd meg Te is, hogy melyik kamatperiódus passzol hozzád a leginkább:
Milyen kamatperiódusú lakáshitelt válasszak?
Egyre népszerűbb a magyarok kedvenc lakáshitele, a 10 éves kamatperiódusú hitel
4. Tudd meg előzetesen mekkora hitelösszegre számíthatsz!
A lakáscél megvalósításához a pénzügyi tervezés elengedhetetlennek bizonyul. Nem elég csak azt megbecsülnünk, hogy várhatóan mennyibe fog kerülni a lakáscélunk megvalósítása, nem árt ha előzetesen tisztában vagyunk azzal, hogy nagyjából mekkora összegű lakáshitelre számíthatunk. És ehhez nincs is szükség hatalmas számításokra, a saját igazolt jövedelmünk és a választott kamatperiódus alapján könnyedén megtudhatjuk, hogy maximálisan mekkora összegét fordíthatunk hiteltörlesztésre, és ehhez mekkora összegű lakáshitel párosul.
Kíváncsi vagy mekkora összegű lakáshitelre számíthatsz? Itt a válasz:
Kíváncsi vagy, hogy mennyi lakáshitelt kaphatsz? Itt a válasz!
Mennyi lakáshitelre elegendő a magyar átlagbér?
5. Válassz futamidőt!
A futamidő megválasztása szintén egy nagyon fontos döntési tényező, amely alapjaiban meghatározza a teljes visszafizetendő összeget. Általános alapelv, hogy minél hosszabb a futamidő, annál alacsonyabb a havi törlesztőrészlet nagysága. Ez egyúttal azt a képet is sugallhatja, hogy sokkal könnyebbé válik számunkra a hitel rendszeres törlesztése. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy az alacsonyabb havi törlesztőrészletek ellenére a hosszabb futamidő magasabb teljes visszafizetést is jelent. Tehát minél hosszabb a futamidő, összességében annál drágább lesz a lakáshitel.
6. Találd meg a számodra legkedvezőbb hitelajánlatot!
Amennyiben már tudod, hogy mekkora összegű, futamidejű, kamatperiódusú és típusú lakáshitelt szeretnél felvenni, akkor már könnyedén megtalálhatod a számodra elérhető legkedvezőbb hitelajánlatot. A lakáshitelek esetén a legolcsóbb és legdrágább hitelajánlatok között akár 5-6 millió Ft különbség is lehet teljes visszafizetésben. A tét tehát több millió Forint is lehet. Az online hitelösszehasonlító kalkulátorok segítségével pedig akár 2-3 percen belül megtalálhatod a számodra legkedvezőbb hitelajánlatot.
A tét több millió Forint! Itt találhatod meg a legkedvezőbb hitelajánlatot:
Így találhatod meg a legolcsóbb lakáshitelt!
Online lakáshitel kalkulátorok, avagy hogyan spóroljunk meg könnyedén több millió Ft-ot?
7. Készítsd elő a szükséges dokumentumokat!
Ha megtaláltad a legjobb hitelajánlatot, és azt akár önállóan, akár hitelközvetítőn keresztül szeretnéd igényelni, akkor még egy nagyon fontos teendőd van hátra. Ez pedig a hitelfelvételhez szükséges dokumentáció összegyűjtése. Ez ugyan egy bosszantóan adminisztratív folyamatként veheti ki magát, de a banki hitelminősítés miatt elengedhetetlen a kért dokumentumok megléte. Érdemes előre tájékozódnod, hogy a bankok jellemzően milyen papírokat kérhetnek be tőled. Ha tájékozott és alapos vagy, és hiánytalanul, valamint megfelelően nyújtod be a dokumentumokat a bank számára, akkor nagymértékben csökkentheted a hitel ügyintézési idejét is.
Tudj meg többet itt:
Milyen dokumentumok szükségesek a lakáshitel igényléshez?
Mennyi egy lakáshitel ügyintézési ideje?
Kapcsolódó tartalmak:
Megérkezett minden idők legolcsóbb lakáshitele! Ne maradj le Te sem!
Kíváncsi vagy, hogy mennyi lakáshitelt kaphatsz? Itt a válasz!
Nyugdíjasként személyi kölcsön